تبلیغات
گروه تواشیح میعاد اهواز - مطالب فروردین 1391
[ ]
 
 
دانلود تلاوت فینال استاد قاسم مقدمی در مسابقات اوقاف کشوری
نظرات

سی وچهارمین دوره مسابقات قرآن کریم سازمان اوقاف  سال جاری که در بندر عباس برگزار گردید با افتخار آفرینی چهره بین المللی قرائت قرآن کریم استان خوزستان همراه بود.

در رشته قرائت این مسابقات که امسال با شیوه ای جدید ودر سرمرحله برگزار گردید،استاد قاسم مقدمی ار استان خوزستان در هرسه مرحله مقام اول را کسب کرد.

گروه تواشیح میعاد اهواز که همواره رهنمودهای فنی  این استاد گرانقدر بهره برده  و اعضای آن افتخار شاگردی وهم محله ای ایشان را دارند این موفقیت بزرگ را به این چهره درخشان قرآنی استان وکشور تبریک گفته وموفقیت روز افزون ایشان را بویژه در مسابقات بین المللی قرآن کریم جمهوری اسلامی ایران آرزو می کند.

یکشنبه 20 فروردین 1391ساعت : 08:55 ق.ظ| نویسنده : منصور علوی مرام
 
اجرای گروه در مسابقات سراسری کشوری در اصفهان
نظرات
گروه تواشیح میعاد اهواز فایل صوتی اجرای خود در مسابقات سراسری تواشیح وهمخوانی قرآن کریم که بهمن ماه سال 1390در شهر اصفهان برگزارگردید را در وبلاگ قرار داده است.کاربران محترم می توانند پس از استماع ،دیدگاه های  خود راجع به این تواشیح را در قسمت نظرات همین مطلب
ثبت نمایند.

.

دانلود

یکشنبه 20 فروردین 1391ساعت : 08:38 ق.ظ| نویسنده : منصور علوی مرام
 
نظرسنجی پیرامون داوری مسابقات تواشیح کشوری سال 1390 در اصفهان
نظرات

مسابقات امسال تواشیح وهمخوانی قرآن کریم که در بهمن ماه سال گذشته به میزبانی شهر اصفهان برگزار شد از حیث داوری حرف وحدیث فراوانی در پی داشت،که بعضا مورد انتقاد بعضی از شرکت کنندگان وگروههای مختلف تواشیح قرار گرفت.

گروه تواشیح میعاد اهوازفارغ از هرگونه پیش داوری پیرامون این موضوع اظهار نظر درباره کیفیت وترکیب هیئت داوری مسابقات امسال را مورد نظر سنجی قرار داده است.

کاربران محترم این وبلاگ می توانند با مراجعه به قسمت نظر سنجی در صفحه اصلی وبلاگ ،در این نظر سنجی شرکت نمایند.ضمنا بازدیدکنندگان محترمی که بخواهند راجع به داوری مسابقات امسال  مطلبی بیان کنند می توانند در قسمت (نظرات) این مطلب نظرات خود را درج نمایند.


مرتبط با: اخبــار ,
یکشنبه 20 فروردین 1391ساعت : 08:33 ق.ظ| نویسنده : منصور علوی مرام
 
فراخوان جشنواره بین المللی نغمه های آسمانی
نظرات

اولین جشنواره بین المللی نغمه های آسمانی در رشته های اذان،دعا،ابتهال،تواشیح وهمخوانی قرآن کریم معاونت صدا و سیمای  جمهوری اسلامی ایران در خرداد ماه سال 1391 در تهران برگزار خواهد شد.

به نظر می رسد این مسابقات در ادامه مسابقات جند سال پیش رادیو قرآن و با شیوه ای جدید وبه صورت بین المللی  برگزار خواهد شد.

نکته جالب توجه این مسابقات امکان شرکت گروههای تواشیح در دو رشته تواشیح وهمخوانی قرآن کریم به صورت جداگانه است.ازنکات مثبت دیگر این جشنواره معرفی متون و اشعار مختلف در موضوعات متنوع  است که دست گروههای مختلف تواشیح را برای انتخاب وآهنگ سازی باز گذاشته است.

پیشتر زمان ارسال آثار وبرنامه های ضبط شده شرکت کنندگان در بخش های مختلف تا اواخر اسفند ماه سال گذشته در نظر گرفته شده بود که  باتوجه به درگیری گروههای تواشیح در مسابقات کشوری که در تاریخ 11الی 13 بهمن ماه سال گذشته در اصفهان برگزار شد زمان آن تا 20  فروردین ماه سال جاری تمدید  شده است  .

داوطلبین مشارکت در این مسابقات جهت آگاهی از شرایط این مسابقات وآئین نامه مربوطه به سایت     www.naghamat.ir مراجعه نمایند.


مرتبط با: اخبــار ,
یکشنبه 20 فروردین 1391ساعت : 08:21 ق.ظ| نویسنده : منصور علوی مرام
 
اجرای گروه تواشیح میعاد در یاسوج
نظرات
گروه تواشیح میعاد اهواز که خود رابرای حضور قدرتمند در مسابقات تواشیح وهمخوانی کشوری در بهمن ماه سال جاری آماده می کند،با دعوت دانشگاه علوم پزشکی یاسوج در استان کهکیلویه وبویر احمد به این استان عزیمت کرده به اجرای برنامه همخوانی قرآن کریم ومدیحه سرائی پرداخت.

در این برنامه که با عنوان  اختتامیه  مسابقات قرآن و عترت دانشجویان،اساتید وکارکنان این دانشگاه برگزار شد،استاد حاج قاسم مقدمی از قاریان ممتاز وبین المللی استان خوزستان نیز در این سفر همراه گروه بوده وبعد از اجرای گروه به تلاوت قرآن پرداختند.

شایان دکر است که اجرای برنامه گروه اعزامی اهواز در این محفل مورد استقبال گرم حاضرین قرار گرفت

مرتبط با: اخبــار ,
یکشنبه 20 فروردین 1391ساعت : 08:19 ق.ظ| نویسنده : منصور علوی مرام
 
نقدی بر مسابقات قرآن کریم اوقاف استان خوزستان
نظرات

مسابقات قرآن کریم اداره کل اوقاف وامور خیریه در مرحله استانی آن امسال در روزهای دوشنبه وسه شنبه 21 و22 آذرماه در محل مجموعه بهشت هویزه برگزار گردید.

فارغ از ضعف ومشکلات مراحل شهرستانی این مسابقات که خود جای بسی تامل وبررسی دارد مرحله استانی آن که می توانست یک گردهمائی بزرگ قرآنی استانی با حضور همه اقشار قرآنی استان اعم از قاریان وحافظان جوان وپیشکسوت،   وعموم مردم قرآن دوست استان در یک مکان مناسب ودر خور شان قرآن برگزارشود ، در بدترین وپائین ترین سطح آن درچند سال اخیر برگزار گردید.

معلوم نیست مسئولین محترم اداره کل اوقاف وامور خیریه به عنوان متولیان اصلی این مسابقات با چه هدفی وبا چه برنامه ریزی ای این مسابقات را این گونه وبا آن شیوه مبتدی برگزار کردند.

نکته جالب آنجاست که در حدود دو ماه قبل رئیس محترم اداره کل به همراه معاون فرهنگی ایشان به منظور برگزاری هر چه بیشتر  وبهتر این مسابقات دست اندرکاران وصاحب نظران قرآنی شهر را در جلسه ای در محل آن اداره جمع وپای صحبت ودرد دل همه این بزرگواران نشست .

درآن جلسه که بیش ازسه ساعت طول کشید پیشنهادات وانتقادات مختلفی مطرح شد که می توانست در صورت عملی شدن آنها مسابقات گذشته استانی به بهترین نحو ممکن برگزار شود.ولی متاسفانه با شرایطی که درآن مسابقات ملاحضه شد به عینه شاهد بودیم که برگزاری آن جلسه فقط جنبه تبلیغاتی وفرمایشی  داشته و از همه مدعوین درآن جلسه فقط وفقط استفاده تبلیغی شد.

کسانی که کمترین تجربه کار فرهنگی وقرآنی را داشته باشند بر این کلام صحه خواهند گذاشت که اساسی ترین مرحله اجرای یک برنامه فرهنگی وقرآنی اطلاع رسانی وتبلیغات آن است .چیزی که در این مسابقات کاملا مورد غفلت وشاید بی توجهی مطلق قرار داشت .دریغ از یک  پوستر یا یک پلاکارد.حتما عموم مردم باید کف دستشان را بومی کردند ومتوجه می شدند که مرحله استانی مسابقات قرآن اوقاف قرار است برگزار شود.این موضوع را یکی از داوران این مسابقات در مصاحبه خود در سایت ایکنا نیز مورد انتقاد قرار داده  و به ضعف مفرط اطلاع رسانی در این دوره مسابقات اشاره کرده است.

نکته قابل تامل دیگربحث انتخاب داوران مسابقات است در سالهای گذشته با وجود حضور برخی از داوران صاحب نام کشوری،   شاهد مشکلات عدیده داوری واعتراض برخی از متسابقین  بودیم  اما با وجود این در کمال ناباوری امسال شاهد حضور کسانی در هیئت داوران بودیم که هیچ گونه تجربه داوری در این سطح را ندارند.البته همه قبول دارند که بها دادن به نیروهای متخصص استان به منظور پرورش چهره های داوری امری بسیار پسندیده است لکن این امر باید در مسیر صحیح خود قرار داده شود واین عزیزان پله پله در شرایط مختلف کسب تجربه کرده ونهایتا مهارت قضاوت در چنین سطحی از مسابقات را کسب کنند.اظهار نظر بسیاری از شرکت کنندگان در این مورد می تواند برصحت این ادعا مهر تاکید گذارد.

از همه این موارد که بگذریم در جلسه مورد اشاره فوق  یکی از صاحبنظران امر درخصوص انتخاب محل برگزاری مسابقات صحبت کرده وبیان داشتند که از مهمترین عوامل برگزاری در خور شان این مسابقات انتخاب محل مناسب با در نظر گرفتن همه شرایط است ،حال این سوال پیش می آید که دست اندرکاران محترم اداره اوقاف با درنظرگرفتن چه عواملی مجموعه بهشت هویزه رابرای برگزاری این مسابقات انتخاب کرده اند؟  آیا صرف یک محوطه سبز ونسبتا زیبا برای اجرای یک مسابقه در خور شان کافی است ؟آیا انتخاب یک سالن غذا خوری به عنوان سالن مسابقات در خور شان قرآن است؟(برگزارکنندگان بزرگوار مسابقات حتی میزهای غذاخوری سالن مسابقات برادران را جمع نکرده بودند که این مسئله فضای سالن رابه محل برگزاری جشن  شبیه کرده بود تا مسابقات قرآن.)از همه این سوالات که بگذریم چیزی که از همه بیشتر مایه تاسف حاضران بود عدم فضاسازی قرآنی مجموعه بهشت هویزه بود..مسئولین محترم برگزار کننده حتی زحمت نصب یک پلاکارد خیر مقدم به شرکت کنندگان شهرستانهای دیگر ویا هیئت داوران را نداده بودند.عدم نصب راهنمائی های لازم ونیز عدم حضورمجریان محترم مسابقات در مجوطه مجموعه وسالن مسابقات بعضا باعث شد که در چند مورد شرکت کنندگانی که برای اولین بار به مجموعه می آمدند سر از سالن محل برگزاری مسابقات خواهران دربیاورند!!!

درجریان برگزاری روز دوم مسابقات  اتفاقی افتاد که  انصافا در طول برگزاری سی وچندمین دوره این مسابقات در کل کشور سابقه نداشته است چند دقیقه مانده به اذان ظهرکه همه منتظر تعطیلی مسابقات برای ادای فریضه ظهر وعصر بودند به ناگاه و درکمال تعجب وناباوری شاهدبودیم  یکی از اعضای هیئت محترم داوری  رسما با میکروفون اعلام کرد که مسابقات تا ساعت 13 ادامه دارد وما مسابقات را برای اقامه نماز متوقف نمی کنیم هرکس می خواهد نماز بخواند می تواند برود وبعد از نماز دوباره به سالن بیاید وبرای توجیه این کار خودش به برگزاری نماز جماعت در ساعت 13 در مجموعه استناد کرد.در صورتی که مجموعه بهشت هویزه بدلیل اینکه متصل به مجموعه اداری سپاه پاسداران است مجهز به نمازخانه بوده وهمه روزه نماز جماعت در موقع اذان در آن برگزار می گردد..(نماز جماعت ظهر آن روز نیز سر موقع وبعد از اذان اقامه شد.)!!!!

ابتکار دوم دوستان اوقاف برگزاری مسابقات در دو روز غیر تعطیل بود. از آنجائی که یکی از شعار دوستان اوقاف در برگزاری جلسه مورد اشاره فوق افزایش کمی مشارکین ونیز عموم مردم بود احتمالا یکی از راهکارهای جذب جامعه قرآنی استان برای مشارکت ویا حتی حضور در سالن مسابقات برگزاری این دوره در روزهای دوشنبه وسه شنبه (وسط هفته )بود!!!!

 نکته نگران کننده آنجائیست که  برگزاری مسابقات قرآنی اوقاف که همه ساله در دیگر استانهای کشور با شکوه وعظمت خاصی وبا حضور نمایندگان اوقاف کشوری برگزار می گردد در استان ما روندی منفی به خود گرفته است وسال به سال بر ضعف وکاستیهای آن اضافه می شود.معلوم نیست آن همه جلسات کارشناسی وآسیب شناسی ای که قبل از برگزاری مسابقات با هدف افزایش کمی وکیفی مسابقات برگزار شد باید کی وکجا اثرات خود را نشان دهد والزاما اگر مجموعه براران گرامی اوقاف وامور خیریه در نظر دارند مسابقات مذکور را به قول معروف باری به هر جهت برگزار کنند دیگر چه لزومی به برگزاری جلسات مذکور دارند؟

بهر حال هر چه بود مسابقات امسال قرآن اوقاف وامور خیریه نیز گذشت امید است مسئولین محترم امر با در نظرگرفتن جایگاه واهمیت این مسابقات ونیز استعدادهای بالقوه وبالفعل قرآنی موجود در استان با برنامه ریزی بهتر و با در نظر گرفتن ایده های صاحبنظران ودلسوزان ساحت مقدس قرآن کریم در بهتر برگزار شدن و در خور شأن بودن این مسابقات پیش از بیش اهتمام  داشته باشند.مرتبط با: اخبــار ,
یکشنبه 20 فروردین 1391ساعت : 08:18 ق.ظ| نویسنده : منصور علوی مرام
 
تصاویرگروه میعاد اهواز در پاکستان(2)
نظرات
 اجرای برنامه در همایش روز جهانی قدس-سفارت جمهوری اسلامی ایران-اسلام آباد

یکشنبه 20 فروردین 1391ساعت : 08:16 ق.ظ| نویسنده : منصور علوی مرام

درباره ما
گروه تواشیح و قاریان قرآن میعاد اهواز

هدف از راه اندازی این سایت ارائه فعالیتهای قرآنی خود و آموزش و نشر کارهای جامعه قرآنی اسلام است .
لطفا ما را با نظرات ارزشمندتان یاری فرمائید .
تأسیس : سال 1376 اهواز


سرپرست گروه : باقر سواری

شماره تماس جهت هماهنگی
برای اجرای برنامه :

09163164160
09374403200
مدیر وب سایت : منصور علوی مرام
منوی ویژه

سفرنامه پاکستان

موضوعات
صفحات
نظر سنجی
کدام یک از قسمتهای سایت برای شما استفاده بیشتری دارد؟؟؟؟

لینک دوستان
پیوندهای روزانه
آرشیو مطالب
نویسندگان
برچسب ها
دیگر موارد
تعداد مطالب :
تعداد نویسندگان :
آخرین بروز رسانی :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
بازدید کل :
آخرین بازدید :

تبلیغات و دوستان