تبلیغات
گروه تواشیح میعاد اهواز - مطالب شهریور 1389
[ ]
 
 
معرفی گروه تواشیح میعاد اهواز
نظرات
بسم الله الرحمن الرحیم

گروه قاریان قرآن وتواشیح میعاد اهواز در تیر ماه سال 1376 همزمان با میلاد پیامبر اعظم اسلام (ص) اولین اجرای رسمی خود را در مسجد امام جعفر الصادق(ع) منطقه شکاره 2 (ازتوابع شهرستان اهواز) انجام داد .
این گروه در بدو تاسیس با حضور تنی چند از نونهالان و نوجوانان فعال فرهنگی  و قرآنی در سایه حمایتهای تنی چند از مسئولین مسجد منطقه از جمله جناب آقای حسن عموری و نیز آقای مجید شیخانی و با سرپرستی جناب آقای موزان زاده فعالیتهای محلی خود را با تمرین واجرای تواشیح های گروههای مختلف اهواز از جمله گروه ثقلین و شهدا و... استمرار بخشید .

حوزه فعالیت این گروه رفته رفته از مساجد مناطق حاشیه ای اهواز به اجرا در مساجد بزرگ شهر و نیز ادارات و سازمانهای مختلف گسترش پیدا کرد و همزمان با ارتقای فنی کارهای ارائه شده اعضای اولیه گروه نیز جای خود را به چهره های قرآنی و با استعداد منطقه می داد این تغییر و تحولات در اعضای گروه در چند سال اول فعالیت گروه بسیار چشمگیر بود به نحوی که بعد از مدت زمان کوتاهی فقط سه نفر از هسته اولیه گروه که از بار فنی بالائی برخوردار بودند در گروه به فعالیت خود ادامه دادند. 

 نقطه آغازین فعالیت حرفه ای گروه تواشیح میعاد را می توان ورود جناب آقای باقر سواری (سرپرست کنونی گروه) به جمع اعضای آن نامید . ایشان بواسطه تجربه بالای قرآنی و فنی و نیز ارتباطات اجتماعی ای که داشتند در بدو ورود مسئلیت فنی و سرپرسی گروه راعهده دار شدند و از آن زمان گروه تواشیح میعاد با برنامه ریزی وجدیت در کار بیش از گذشته فعالیت های خود راتوسعه و به یکی از گروهای ممتاز اهواز مبدل گشت . 

با کسب تجربه بیشتر گروه ، کم کم زمان مشارکت گروه برای شرکت در مسابقات مختلف تواشیح فرا رسید . اولین حضور گروه تواشیح میعاد در مسابقات تواشیح اهواز به سال 1378 برمی گردد که در آن زمان باتوجه به سن پائین اکثر اعضای آن در بخش شکوفه ها به رقابت پرداخته ودر همان سال رتبه سوم این مسابقات را کسب وبه مرحله استانی راه پیدا کرد.این موفقیت را می توان نقطه عطف دیگری از فعالیت این گروه برشمرد . در سالهای بعدی نیز گروه در مسابقات مختلف تواشیح شهرستان اهواز واستان خوزستان مشارکت و حائز رتبه های برتری شد از جمله این افتخارات می توان به موارد زیر اشاره کرد.:

1-کسب مقام اول تواشیح وهم خوانی قرآن کریم جشنواره قرآنی سازمان تبلیغات خوزستان

2-کسب مقام دوم مسابقات اوقاف و امورخیریه در دوسال پیاپی 88 و87

3-کسب مقام اول مسابقات اوقاف استان در سال 89 

4- کسب دو مقام ششمی مسابقات کشوری اوقاف در سالهای 87 و88

گروه تواشیح میعاد اهواز افتخار دارد که در طول زمان فعالیت قرآنی خود پیوسته از حضور اساتید و چهره های قرآنی استانی و کشوری زیادی استفاده برده است و همواره  موقعیت و جایگاه کنونی خود را مدیون و متعلق به این بزرگواران می داند . بی شک وجود اساتید و صاحب نظران متخصصی چون استاد دکتر مهدی دغاغله ، استاد سید کریم موسوی ، استاد قاسم مقدمی ، استاد حسن خانچی در استان خوزستان نعمتی وصف ناشدنی است و صد البته   نظرات و رهنمودهای آنان همواره ما را در ارائه آثار و برنامه های بهتر  و فنی تر کمک کرده است .

از اساتید بین المللی دیگری که اعضای گروه در خدمت آنان تلمذ و کسب تجربه کرده اند می توان به استاد شاه میوه ، استاد طوسی ، استاد ابوالقاسمی و... اشاره کرد.

گروه تواشیح میعاد اهواز همانند تمام گروههای دیگر کشور عزیزمان ایران ارائه  برنامه های خود را مدیون استاد حاج عباس حزباوی است . شخصیتی که بدون هیچ توقعی عمر پر برکت خود را درخدمت قرآن و اهل بیت (ع) بوده و همواره با اشعار و کلمات پرمغز و زیبای خود در گسترش و توسعه هنر تواشیح  و تواشیح  خوانی بیش از هرکس دیگری سهم دارد .


اعضای کنونی گروه تواشیح میعاد اهواز به سرپرستی جناب آقای باقر سواری عبارتند از:


1-باقر سواری :

دانشجوی رشته علوم سیاسی ، قاری و مدرس قرآن کریم . ایشان دارای چندین مقام برتر قرآنی در مسابقات مختلف استانی و کشوری در بخش ترتیل قرآن کریم بوده و یکی از مدرسان نمونه قرآن کریم اهواز می باشند .


2-منصور علوی مرام (سواری) :

دانشجوی کارشناسی ارشد آب شناسی ، قاری و خادم قرآن کریم اهواز . ایشان نیز دارای چندین مقام قرآنی استانی  است . و مسئول کانون قرآن و عترت دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهواز در سالهای گذشته از سوابق ایشان می باشد .


3-علی سواری : 

قاری قرآن کریم . ایشان نیز از استعدادهای قرآنی ممتاز استان و حائز رتبه سوم تواشیح کشوری در سال 87 به همراه گروه تواشیح سبطین اهواز می باشد .


 4-یاسر سواری :

از قاریان و فعالان قرآنی . ایشان از اعضای اولیه گروه می باشند .


5-ایوب تمیمی :

دانشجوی رشته پتروشیمی و قاری ممتاز قرآن . ایشان دارای چندین مقام قرآنی استانی دارد و از استعدادهای قرآنی برتر استان می باشد .


6-کاظم آذرپیرا :

از قاریان ممتاز و آینده دار استان ، ایشان چندین مقام استانی در مسابقات مختلف دانش آموزی داشته و در مسابقات سال 1390 اوقاف اهواز مقام اول را کسب نموده اند .


 

 

ادامه مطلب
جمعه 19 شهریور 1389ساعت : 06:45 ب.ظ| نویسنده : منصور علوی مرام
درباره ما
گروه تواشیح و قاریان قرآن میعاد اهواز

هدف از راه اندازی این سایت ارائه فعالیتهای قرآنی خود و آموزش و نشر کارهای جامعه قرآنی اسلام است .
لطفا ما را با نظرات ارزشمندتان یاری فرمائید .
تأسیس : سال 1376 اهواز


سرپرست گروه : باقر سواری

شماره تماس جهت هماهنگی
برای اجرای برنامه :

09163164160
09374403200
مدیر وب سایت : منصور علوی مرام
منوی ویژه

سفرنامه پاکستان

موضوعات
صفحات
نظر سنجی
کدام یک از قسمتهای سایت برای شما استفاده بیشتری دارد؟؟؟؟

لینک دوستان
پیوندهای روزانه
آرشیو مطالب
نویسندگان
برچسب ها
دیگر موارد
تعداد مطالب :
تعداد نویسندگان :
آخرین بروز رسانی :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
بازدید کل :
آخرین بازدید :

تبلیغات و دوستان